Motýlí masáže

Motýlí masáže jsou energetickou, psychickou, emocionální harmonizací miminka pomocí doteků, hlazení a stimulace. Teprve poté, co je miminko "spokojené ve svém těle", můžeme přistoupit k baby masážím.

 

U Motýlích masáží vycházíme z toho, že po porodu mají děti zvýšenou hladinu stresového hormonu, který byl potřebný pro jejich porodní cestu. A skrze jemné doteky tento stresový hormon pomáháme miminku vyplavit.

 

Maminky se učí vnímat proud energie skrze své ruce, učí se zklidnit sama sebe jednoduchou meditací a prostřednictvím svých dlaní jemně a s citem "se učí číst", které oblasti na tělíčku děťátka jsou napjatá a případně bolestivá. 

 

Podstatou Motýlích masáží je stimulovat a podpořit novorozeňátko v poporodní adaptaci a proudění jeho životní energie v celém tělíčku. Pomáhají uvolnit hluboké napětí svalů děťátka a odstranit možné poporodní blokády. U maminky podporují zvýšení tvorby důležitých hormonů, což má blahodárný vliv na kojení a celkově na snadnější navázání pouta s miminkem a jeho potřebami. 

  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon

Michaela Klementová

Vedoucí certifikovaných lektorek pod HypnoBirthing® Institute ve východní Evropě

Zakladatelka Institutu HypnoPorodu pro ČR a SR

© HypnoPorod & HypnoBirthing Czech. Všechna práva vyhrazena.