Michaela Klementová

"Jde mi o to, aby se na svět rodili spokojení lidé...
... z bříška se narodí radostné miminko
a z ženy se zrodí sebeVědomá a žádným traumatem nezatížená maminka"

Profesní zkušenosti

5 let

zkušeností s HypnoPorodem v praxi

8 let

profesionální práce s dětmi

2015 - Certifikace na Lektorku HypnoPorodu

HypnoBirthing Institute

2016 - Seminář pro duly

Dr. Michel Odent, Liliana Lammers

2017 - Motýlí masáže novorozenců 

Ing. Eva Kopasová

2018 - Mezinárodní workshop na téma: Oxytocin

Kerstin Uwnäs Moberg

2018 - Certifikovaný kurz pro duly

DONA International, Debra Pascali de Bonaro

2019 - Maorská tradice: těhotenské masáže a předporodní péče

TeeKaha

2019 - Práce s rebozem, tradiční mexická porodní a poporodní péče

Angelina Martinez Miranda

2019 - HypnoBirthing  Chapter Leader

HypnoBirthing Institute

®

®

Po dokončení studií jsem se ve své první oficiální práci stala Poradkyní se specializací na újmu na zdraví v právnické firmě Russel Jones & Walker v Manchesteru, ve Velké Británii. I přesto jsem se ve volném čase neopomněla věnovat svému celoživotnímu zájmu -  pracovala jsem na částečný úvazek v agentuře pro péči o miminka a malé děti.
Teprve po narození našeho synka jsem si dovolila ponořit se hlouběji do problematiky, která mě vždy lákala ze všeho nejvíc. Začala jsem se aktivně zajímat o vývoj malých dětí, jejich výchovu a vzdělávání. Kromě mezinárodních kurzů a stáží jsem absolvovala i diplomový kurz pro Montessori učitele. S manželem jsme tak mohli učinit informované rozhodnutí, jak chceme vychovávat a vést naše děti a tím ovlivnit jejich budoucí životy, protože - jak je všeobecně známo, to nejpodstatnější v životě každého lidského jedince se odehraje do prvních tří let jeho života.
Na své cestě jsem se postupem času začala zaobírat samotným porodem. Mé dosavadní smýšlení nejradikálněji ovlivnily studie a literatura světoznámého porodníka Michella Odenta. Kniha Marie Mongan HypnoBirthing a metody praktikované na kurzu HypnoPorodu, který jsem absolvovala v zahraničí v roce 2014, mě ještě více utvrdily v přesvědčení, že to nejdůležitější nezačíná narozením děťátka, nýbrž jeho početím, respektive již přípravou na početí.
Osudovým pro mě bylo osobní setkání s Michellem Odentem, u kterého jsem později absolvovala kurz pro duly, jež mi umožnil  nakouknout pod pokličku lidského bytí. Uvědomila jsem si, jak život každého z nás je zásadně ovlivněn naším vlastním porodem.
 
A nejen to - každý porod, takový, jaký jsme si prožili každý z nás - ovlivňuje nejen nás samotné, ale i naše děti, náš národ, náš svět.
V Rakousku, při nádherném hypnoporodu své dcerky jsem zažila to, o čem jsem do té doby pouze četla. Pocítila jsem zázrak stvoření pramenící z čiré lásky. Byl to nejintenzivnější a nejhlubší zážitek v mém životě.
 
Od toho okamžiku přeji v duchu každé těhotné mamince, kterou potkám, aby mohla pocítit tu dokonale hojící sílu a živoucí energii. Aby mohla prožít porod, který z ní udělá štěstím zářící a láskyplnou matku "bohyni".
 
Od té chvíle jsem se již nemohla dočkat, až začnu techniku HypnoPorodu předávat maminkám u nás v Čechách, kde do té doby nebyl nikdo jiný, kdo by tuto metodu učil anebo profesně praktikoval...
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon

Michaela Klementová

Vedoucí certifikovaných lektorek pod HypnoBirthing® Institute ve východní Evropě

Zakladatelka Institutu HypnoPorodu pro ČR a SR

© HypnoPorod & HypnoBirthing Czech. Všechna práva vyhrazena.