Rafael

Ahoj Míšo,

doufáme, ze se ti daří dobře. Jenom jsme ti s Markem chtěli dát vědět, ze jsme už porodili. Nakonec jak mi predikovali předčasný porod, tak jsem rodila až 41+4 :)

 

Jinak porod proběhl přesně, jak jsem si ho naplánovala při relaxacích, do nemocnice jsme přijeli když už jsem byla na 8 cm otevřená, to bylo asi po 1,5 hodině, co mi začaly kontrakce. Neustále jsem si vizualizovala tu růži... :) Celkem celý porod trval 4,5 hoďky, placenta vyšla hned a pupečník nám pár hodin nechali napojený (měli jsme štěstí na super směnu doktorů). Rodili jsme v těch Neratovicích. Porodní asistentka tam s námi skoro vůbec nebyla, doktor nepřišel ani jednou, takže jsme tam byli v podstatě sami, dokonce pak nechala Marka chytit miminko. Za mě tam byla úžasná atmosféra a i když to byl porod tak jsem si to moc užila.

Masáž, co jsi nám ukazovala, fungovala taky skvěle a na hráz nám dala porodní asistentka nahřívací polštářek, nic víc vlastně nebylo potřeba. Zůstali jsme v nemocnici pro jistotu první noc a další den jsme už jeli domu oba zdraví. :) 

Jinak co se týká dechových cvičení, tak mi určitě pomohly při samotném porodu, ale při těch počátečních kontrakcích jsem za boha nemohla přijít na to, jak je rozdýchat, naštěstí trvaly jen krátkou dobu. Ale říkám si, že mít je třeba 20 hodin, tak už chápu, že si pak někdo nechá píchnout nějakou injekci. 

Tak jsme ti jenom takhle chtěli dát vědět a ještě jednou poděkovat za kurz, bez kterého by to asi neproběhlo tak hladce, jak to proběhlo. :)

  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon

Michaela Klementová

Vedoucí certifikovaných lektorek pod HypnoBirthing® Institute ve východní Evropě

Zakladatelka Institutu HypnoPorodu pro ČR a SR

© HypnoPorod & HypnoBirthing Czech. Všechna práva vyhrazena.