Mariánka

Nakonec se nám podařil krásný domácí porod za pomoci porodní asistentky v posledních minutách samotného porodu. Při posledních vlnách jsem sice měla potřebu hlasitě křičet a zatínat nehty do ruky mého muže, ale mezi těmi vlnami jsem se vždycky krásně uvolnila a prodýchala to - ohromě mi pomáhaly Tvé nahrávky, především v době přípravy.

 

Máju jsem ven nijak netlačila (tlačila se sama) a neměla jsem nakonec vůbec žádné poranění, ačkoliv jsem 37 letá prvorodička.

 

Celý porod trval cca 6 hodin, ale první čtyři hodiny jsem vůbec necítila žádnou bolest, až pak ty poslední dvě.

 

Rodila jsem jednou nohou v kleku a druhou ve dřepu a od samého začátku (to jsem poznala podle odtoku plodové vody) jsem byla úplně klidná, úplně uvolněná, úplně bezvládná a stále jsem si opakovala, že moje tělo a moje miminko vědí, co mají dělat, jenom jim v tom nesmím bránit. A taky, že věděly! :-)

 

Mariánka se narodila úplně klidná a hned se sama doplazila k mému prsu a začala sát! Je krásná a silná, máme z ní velikou radost! :-) 

Moc děkuji za ten kurz. Nerodila jsem tedy sice úplně v autohypnóze, ale rozhodně mi celá ta příprava, Tvůj kurz i ta knížka ohromě pomohli k tomu, abych porodila takhle hezky. 

  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon

Michaela Klementová

Vedoucí certifikovaných lektorek pod HypnoBirthing® Institute ve východní Evropě

Zakladatelka Institutu HypnoPorodu pro ČR a SR

© HypnoPorod & HypnoBirthing Czech. Všechna práva vyhrazena.