Filípek K. 

Ahoj Míšo, 

 

tak bych ti konečně chtěla napsat pár řádků ohledně narození našeho Filípka.

Jak jsme si psaly na messengeru ještě před porodem, nechtělo se mu ven😊 Nakonec je 41+3. Poslíčci sice přicházely týden dopředu, ale nic z toho nebylo. Vzhledem k předchozímu císařskému řezu jsem musela nastoupit do porodnice (Pardubice) na zavedení Dilapanu, tyčinek k otevření hrdla, jelikož jsem se vůbec neotvírala. Předtím jsme zkoušeli všechny možné babské a zaručené rady, ale nic nepomáhalo. Při zavádění mi paní doktorka zjistila, že jsem otevřená na dva prsty a požádala jsem ji o provedení Hamil.hmatu, protože jsem stále doufala v samovolné rozběhnutí porodu, ale čas byl náš nepřítel.

Po Hamil.hmatu a zavedení Dilapanu, což je tedy opravdu velmi příjemné 😅 se mělo čekat do druhého dne a po vyjmutí tyčinek dál uměle vyvolat porod, z čehož jsem moc velkou radost neměla. Jenomže mi asi tři hodiny po tomto zákroku (v 16:00) nastoupily kontrakce😁 a Filípek se narodil v 22:23 😁

Takže nevím co zabralo, buď přišel ten správný čas či ten Hamil.hmat...

 

K samotnému porodu. Už vím co je porod😂 což se při císařském řezu říci nedá, to je prostě operace, kdy vám pak přinesou dítě😁Vaše dítě. To je můj názor. Kontrakce nastupovaly celkem rychle, v 18:15 jsem byla na porodním sále i s manželem a vše bylo silnější a silnější. V porodním plánu jsem měla, že si nepřeju studentky, nakonec jsem se rozhodla jinak a jsem strašně moc ráda, že tam slečna byla, byla velmi příjemná a nápomocná. Opravdu jsem za ni moc ráda, byla skvělá. O porodní asistentce se toto říct nedá, byla více ,,drsnější" a protivnější.

Při dotazu manžela, zda chci pustit relaxační hudbu, jsem řekla že ne. Člověk si věci může cvičit a plánovat, ale daná situace pak může tyto věci měnit. Prostě jsem na to neměla v daný okamžik náladu a řídila si to jinak.

Určitě to nebyl bezbolestný porod, vydržela jsem bez medikace, nakonec mi ale přestaly kontrakce, malý měl pup.šňůru kolem.krku a kvůli hrozící hypoxii ho musely vytáhnout zvonem. Naštěstí je v pořádku, přidušený nebyl a v pondělí mu budou už dva měsíce. Na porod mám pěkné vzpomínky a nikdy nezapomenu ten pocit, jaký žena má, když si porodí miminko. To při CS prostě není a tímto jsem si splnila chybějící.

 

Posílám Ti přání k Vánocům, přeji krásné svátky a hlavně hodně zdraví a štěstí do nového roku. Také spoustu spokojených maminek, kterým tvé kurzy pomáhají vidět porod JINAK.

 

Mnohokrát Ti děkujeme, že jsme s Tebou strávili příjemně naplněný čas a že nám tvé lekce v mnohém pomohly.

  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon

Michaela Klementová

Vedoucí certifikovaných lektorek pod HypnoBirthing® Institute ve východní Evropě

Zakladatelka Institutu HypnoPorodu pro ČR a SR

© HypnoPorod & HypnoBirthing Czech. Všechna práva vyhrazena.